O webhostingu: Důležité aplikace a nástroje pro správu


Máte webhosting a hlavu plnou otázek? My vám ji odlehčíme. Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího, co by vám k webhostingu nemělo ujít.

Zákaznické Centrum

Jednoduchá aplikace na správu vaší domény a hostingu. Přístupná je pro všechny klienty na adrese centrum.vas-hosting.cz. Login a heslo najdete v instalačním protokolu, který jsme vám s objednávkou zaslali na e-mail. Celá aplikace je dostupná ve více jazycích a obsahuje rozsáhlou nápovědu.

Zákaznické Centrum

Soubor .htaccess

Ano, konfigurační soubor .htaccess můžete na našich serverech používat, a to dvěma způsoby:

  1. Můžete jej buď napřímo zkopírovat na FTP,
  2. nebo lze nastavení vygenerovat v Zákaznickém Centru, jako Speciální adresář. Mezi volbami pro nastavení daného adresáře je i velké textové pole, kam lze vkládat pravidla pro mod-rewrite. Je tedy pouze na vás, jak si .htaccess upravíte.

Modul mod_rewrite

Pravidla pro mod_rewrite můžete používat bez omezení. Dokumentaci a návod na sestavení pravidel pro modul mod_rewrite najdete na následujících stránkách:

Povolené jsou také další konfigurační direktivy v rámci .htaccess, avšak z důvodu bezpečnosti jsou limitované.

PostgreSQL Administrace –⁠ phpPgAdmin

Své PostgreSQL databáze můžete pohodlně spravovat pomocí nástroje phpPgAdmin. Nástroj pro správu naleznete na adrese pgsql.vas-hosting.cz.

MySQL Administrace –⁠ phpMyAdmin

MySQL databáze můžete obsluhovat buď pomocí robustního nástroje phpMyAdmin nebo jednoduchým a rychlým nástrojem Adminer od Jakuba Vrány. Naleznete je na adresách mysql.vas-hosting.cz a adminer.vas-hosting.cz.

Webmail

Nemůžete zrovna využít e-mailového klienta? Nevadí. Na odesílání a čtení pošty máte 24 hodin denně k dispozici i naše webové rozhraní – Roundcube. Dostupný je na adrese mail.vas-hosting.cz.

Mohlo by vás zajímat: Jak v Roundcube filtrovat poštu.

WebFTP

Stalo se vám, že jste potřebovali FTP klienta, ale nebyl po ruce? Typicky ve chvíli, kdy jste například nebyli na vlastním PC? Podobně jako u pošty, i pro FTP máme webové rozhraní (WebFTP). Stálá adresa je webftp.vas-hosting.cz.

awStats statistiky

Jednoduché statistiky návštěvnosti a přístupů na webu generované pomocí awStats naleznete na adrese např. stats.mojedomena.cz.

Mohlo by vás zajímat