Mohu si nechat upravit parametry serveru a služeb podle vlastní potřeby?


Ano. Server i služby na něm vám rádi připravíme a nakonfigurujeme podle vašich požadavků. Žádné z vašich přání pro nás není problém a speciální úpravy bereme jako výzvu, která nás baví. Zároveň však přemýšlíme dopředu, takže pokud něčemu náhodou vyhovět nechceme, děláme to jen pro bezpečnost nebo provoz vašeho serveru.

Využijte i náš VPS konfigurátor a podívejte se na přehled parametrů a technologií, které jsou na serveru dostupné.

Jaké operační systémy mi nainstalujete?

S novým serverem získáte i skvělou a jednoduchou aplikaci pro samosprávu –⁠⁠⁠⁠⁠ VPS Centrum, kde vždy instalujeme aktuální verzi Linuxové distribuce Debian.

Dále na servery instalujeme i tyto distribuce: Ubuntu, CentOs, a pokud chcete jinou, stačí nám napsat. Nainstalujeme i Debian s ISP configem.

Jak mohu sledovat provoz a zátěž serveru?

S našim VPS Centrem se nainstalují 2 monitorovací programy. Munin a Sysinfo.

VPS Centrum > Nástroje

Každý z nástrojů monitoruje paměťovou zátěž serveru, Sysinfo je přehlednější pro využití RAM a Munin je zase mnohem podrobnější. Pokud by vás detailněji zajímalo, jak spolu fungují, napsali jsme o tom článek: RAM na Linuxu.

Také základní údaje jako využití RAM a zátěž procesu uvidíte ve VPS Centru v sekci Přehled.

Získám superuživatelský přístup k serveru (root)?

Ano, k serveru získáte root, tedy plný přístup, abyste si jej mohl přizpůsobit podle sebe či nainstalovat rozšíření či framework, který na něm potřebujete.

Navíc, ke každému serveru od nás máte správu zdarma v délce 60 minut měsíčně.

A co vaše (i naše) konektivita?

Každý server je připojený pomocí switche 1 Gbps uplinkem, bez agregace a omezení rychlosti. Následně je náš traffic v síti Supernetwork o celkové kapacitě 1,8 Tbps.

SuperHosting síť má kruhovou topologii, veškeré trasy jsou zálohovány v režimu N+1. V případě poruchy jakéhokoliv prvku nebo optické trasy se provoz do 10 sekund automaticky přesměruje na záložní zdroj. Síť je postavena na Cisco prvcích.

Existují omezení na přenesená data?

Připojení k Internetu je s konektivitou 1 Gbps s možností přenést až 2 TB dat měsíčně. Dedikovaný server má přenos dat neomezený. Vždy s veřejnou IPv4 a nyní už nové servery instalujme už i s IPv6.

Pár rad a čtení na závěr