Správa uživatelských účtů a třídění domén ve VPS Centru


VPS Centrum je naše vlastní super intuitivní aplikace, se kterou můžete spravovat své virtuální servery a domény na jednom místě. VPS Centrum nabízí několik zajímavých funkcí, které vám vaši práci usnadní a zpříjemní.

V našem návodu se zaměříme na dvě z nich: Správu uživatelských účtů a třídění domén do složek. Obě jsou součástí únorového releasu VPS Centra 2.50. O ostatních funkcích si můžete přečíst na našem blogu.

Případně se podívejte na krátký video průlet:

Správa uživatelských účtů

S VPS Centrem můžete vytvářet nové uživatele s vlastními root právy. To znamená, že správu vašich serverů a domén můžete delegovat na další osoby, například vaše spolupracovníky nebo klienty. Každý uživatel může mít přístup jen k vybraným doménám a nastavením, což umožňuje lepší kontrolu nad vašimi projekty.

Vytváření nových uživatelů je velmi jednoduché.

Stačí jít do sekce Správa serveru > Uživatelé a kliknout na tlačítko Přidat uživatele. Zde můžete zadat jméno, e-mail, heslo a oprávnění nového uživatele. Poté mu odešlete e-mail s informacemi o přihlášení a odkazem na VPS Centrum. Nový uživatel se pak může přihlásit a začít své domény spravovat.

Vytváření uživatelských účtů

VPS Centrum umožňuje vytvářet nové uživatele s vlastními root právy.

Ve Správa serveru > Uživatelé vytvářejte nové uživatele s vlastním oprávněním
Ve Správa serveru > Uživatelé založíte nové uživatele s vlastním oprávněním

Samozřejmostí je i možnost omezení přístupů ke konkrétním doménám, respektive nastavování konkrétních oprávnění. Veškeré informace o přihlášení pak danému uživateli přijdou do e-mailu.

Instrukce, jak ve VPS Centru vytvářet nové uživatele.
Na vámi zadaný e-mail pak dorazí potřebné informace k přihlášení.

Třídění domén do složek a snazší vyhledávání domén

S VPS Centrem také můžete třídit domény do přehledných složek. To se hodí zejména v případě, když máte více domén pro různé klienty nebo projekty. Můžete si tak snadno vytvořit hierarchii a uspořádat vaše domény podle vašich potřeb. Navíc můžete snadno vyhledávat mezi doménami pomocí vyhledávacího pole.

Doufáme, že se vám funkce VPS Centra líbí a že vám správu vašich serverů a domén usnadní. Jakékoliv nápady ke zlepšení funkcí ve VPS Centru či na Zákaznickém Centru neváhejte zaslat na info@vas-hosting.cz. Děkujeme za vaši přízeň a přejeme vám s vašimi projekty hodně úspěchů.