Nastavení PHP.ini


Narozdíl od webhostingu můžete na vlastním VPS upravovat konfiguraci PHP a dalších parametrů podle svých potřeb bez nutnosti kontaktovat podporu.

Uděláte to přímo z VPS Centra, kde naleznete soubor PHP.ini. Ten můžete editovat přímo pro samostatnou doménu nebo lze vytvořit šablonu, podle které se budou zakládat nově aktivované domény.

Nastavení u konkrétní domény

Nejdříve se podíváme, jak upravit PHP pro konkrétní doménu. Stačí se přihlásit do administrace.

V pravém menu vyberete doménu a kliknete na Nastavení. Najdete editor pro PHP a provedete úpravy a uložíte změny.

TIP: VPS Centrum pohlídá, abyste neuložili hodnotu, která by rozbila server, ale stejně doporučujeme konfiguraci zálohovat.

Nastavení šablony pro nově aktivované domény

Díky vlastnímu serveru můžete mít neomezený počet aktivovaných domén. Samozřejmě, pokud to bude server stíhat. V horním menu klikneme na Správa serveru a po scrollování na úplný konec najdeme šablony pro PHP, Apache a Nginx.

Vybereme PHP a provedeme změny, které budou na nově aktivovaných doménách propsané už od začátku.

Proč upravovat PHP.ini

Mnoho programů je napsáno tak, že úpravu v PHP přímo vyžadují. Každá hostingová společnost má na svých tarifech vlastní hodnoty. Snaží se nakonfigurovat server tak, aby klidně na jednom serveru běželo přes tisíc webhostingových tarifů. Samozřejmě čím menší hodnoty budou, tím toho server víc vydrží a provider bude tak ve větším zisku. Bohužel to někdy odnese právě zákazník, které má minimální PHP hodnoty a nemůže je změnit.

VPS je pouze vaše, kde nikoho váš projekt neomezí, takže máte možnost upravit si konfiguraci k obrazu svému. Už při instalaci však máte nastavené naše doporučené nastavení, které nám dlouhodobě funguje a je spolehlivé.

Doporučujeme přečíst náš článek webhosting nebo virtuální server, kde do detailu rozebíráme (ne)výhody jednotlivých řešení.

Parametry a jejich hodnoty:

Křížek (#) znamená komentář. Do řádku, který takto začíná si můžete napsat cokoliv. Na konfiguraci to vliv mít nebude. Typicky se používá pro poznámku, či ho můžete použít jako vypínač (zapnout / vypnout)

  • max_execution_time: Jak maximálně dlouho může běžet skript (s) 
  • memory_limit: Kolik si může vzít skrip maximálně paměti (MB) 
  • pm.max_children: kolik RAM bude na vyčleněno na web server (MB)
  • pm.process_idle_timeout: Jak dlouho čekat, když přestane proces odpovídat (s,m,h)
  • request_terminate_timeout: Čas, po kterým bude skript ukončený. Volba se používá v případě, že max_execution_time proces neukončí (s)