Jak vytvořit nový FTP účet


Na našem webhostingu můžete vytvořit neomezený počet FTP účtů a každý může mít přístup do jiného adresáře.

Pro vytvoření účtu se musíte přihlásit do Zákaznického Centra, najít konkrétní doménu a vstoupit do sekce FTP a kliknout na „Vytvořit FTP účet„. Pokud byste nevěděli, jak na to, mrkněte na náš článek: Jak zjistím/změním heslo na FTP.

Jak zjistím/změním FTP jméno a heslo

Následně uvidíte formulář pro vytvoření nového FTP účtu:

Zákaznické Centrum - jak na FTP

Můžete si název i heslo vygenerovat a jen si uložíte výstup aktivace.

Pokud chcete mít vlastní název, tak nesmíte zapomenout za název napsat svoje ID, které máte napsané pod rámečkem.

Pak už jenom vyberete do jakého adresáře bude mít tento FTP účet přístup a můžete mu nastavit i tzv. Kvótu, tedy vymezený prostor. Pokud se překročí kvóta, tak se nic nezablokuje, jen dostanete upozornění.

FTP účty na VPS

Nejdůležitější odlišností VPS a hostingu z hlediska dat a FTP je, že pokud nakopírujete na hosting více dat, než máte předplaceno, nic zásadního se neděje. Pokud se ale to samé stane na VPS, server spadne.

Další rozdíl je možnost nastavit účtům vlastnosti. Jde jednotlivé účty blokovat/povolovat. To třeba když uvidíte šedivý nepoužívaný účet. Kdy se naposledy účet připojil, zobrazí nová ikonka s hodinami. 

FTP root

Ve VPS ještě existuje FTP účet pojmenovaný jako ftproot. Ten slouží k přístupu nad všemi doménami. Heslo k němu si můžete resetovat z VPS Centra… Tuto možnost naleznete pod volbou Správa serveru.