Jak převést doménu k Váš Hosting?


Naučíme vás, jak na úspěšný převod (transfer) domény. Uvidíte, že je to hračka.

Pokud nechcete číst, mrkněte na náš video návod, stačí vám na to 4 minuty:

Bez Auth-ID se neobejdete

Každý registrátor musí svým zákazníkům dát možnost vygenerovat si tzv. Auth-ID. To je speciální heslo pro doménu, díky kterému můžete doménu převádět mezi registrátory.

Stačí se přihlásit k současnému registrátorovi a najít možnost zaslání speciálního hesla (tedy Auth-ID). Pokud heslo nemůžete najít, doporučujeme se obrátit na technickou podporu vašeho registrátora.

Jakmile máte heslo k převodu, přihlaste se do svého Zákaznického Centra a v sekci Domény klikněte na tlačítko Transfery domén. Případně se můžete přepnout v horním panelu v Přehledu domén.

Stačí už jenom napsat kompletní název domény (bez WWW!) a vložit heslo k převodu. Pokud se jedná o jinou doménu než .CZ, vygeneruje se faktura a transfer se zahájí až po jejím uhrazení.

POZOR! Pokud chcete u domény spravovat DNS záznamy přes naše rozhraní, tak je nutné změnit Nameservery na naše. Pro .CZ domény stačí napsat NSSET: VASHOSTING

Pro ostatní domény je potřeba DNS servery napsat ručně:

  1. ns.vas-hosting.com
  2. ns.vas-hosting.cz
  3. ns.vas-hosting.eu

Změnu provedete v Zákaznickém Centru v Přehledu domén v detailu konkrétní domény, tedy v DNS > Správa DNS záznamů > Změna nameserverů.