O webhostingu: Základní info k WordPress hostingu


V dnešním článku se dozvíte to nejdůležitější, co je dobré k WordPress hostingu. Rozebereme si i úplné základy o samotném WordPressu a odpovíme na vaše nejčastější dotazy. Tak jdeme na to.

Co je to WordPress (WP)?

WordPress je v doslovném překladu systém pro správu obsahu (CMS). Dnes se jedná o nejběžnější redakční systém/nástroj, na kterém jede až 30 % webů, co jsou na internetu. Relativně snadno se v něm totiž dá vytvořit blog či menší i větší web. Je vhodný jak pro mikro stránky s pouhou vizitkou, tak i pro mega-weby.

Jednou z hlavních a podstatných výhod WordPressu, je značně rozsáhlá komunita. Ta jej oplývá po celé ČR, ale i ve světě. Skládá se hlavně z vývojářů, kteří doplňky a šablony přímo vytváří, ale zároveň i z běžných více či méně pokročilých uživatelů. A to se hodí právě ve chvíli, kdy řešíte jakýkoliv oříšek, se kterým si nevíte rady. Na Facebooku vzniklo pár skupin, kde se problematika WordPressu řeší dost aktivně, neváhejte se připojit a zeptat kdykoliv na cokoliv:

WordPress hosting

A teď k našemu WordPress hostingu. V čem je tarif tak super? S instalací WordPressu se v něm nemusíte nikterak obtěžovat. Náš instalátor nastaví vše automaticky za vás.

Pokud vás ale zajímá, jak nejlépe s WordPressem pracovat, aby vše jelo, jak má, mrkněte na náš WordPress seriál pro začátečníky.

jak na objednávku a správu webhostingu krok za krokem.

Pod pokličku WordPressu jsme nakoukli i v našem video návodu. V 9 minutách vás naučíme, jak ve WP aktivovat HTTPS, jak na migraci, jak spravovat obrázky, jak na šablony a jak se orientovat v Elementoru.

V následující části si rozebereme nejčastější dotazy, které s klienty řešíme.

Jak se liší WordPress hosting od ostatních?

Zásadní rozdíl od ostatních tarifů spočívá právě v automatické instalaci WordPressu. S objednávkou dostanete vše předem připravené. Jak napovídá i název samotného tarifu, tak nějak jsme předpokládali, že jeho využití bude právě na tvorbu webu na WordPressu. V jiných tarifech si samozřejmě můžete také WordPress instalovat, na to slouží náš integrovaný CMS instalátor.

Instalátor v Zákaznickém i VPS Centru funguje v podstatě stejně. Na jeden klik nainstalujete WordPress, Prestashop nebo Nextcloud (pro vlastníky serveru).

Další výhodou WordPress hostingu je spolu s automatickou instalací i to, že nemusíte řešit aktualizace. My je automaticky hlídáme za vás.

Ale pozor, aktualizaci pluginů si musíte vždycky řešit sami

Jak je to s databází? Musím ji řešit?

Nemusíte. Další z výhod, kterou umí automatický instalátor. Databázi si založí sám a sám si ji s WordPressem i propojí. Vše se děje bez vašeho přičinění.

Co se děje poté, když si WordPress hosting objednám?

  1. Na vámi zvolené doméně připravíme instalaci WordPressu. Nemusíte řešit FTP ani databáze.
  2. Zašleme vám instalační protokol s přístupy do webu. Vy se jen přihlásíte do administrace. Pro účely testování bude web k dispozici i na naší testovací subdoméně, takže není nutné čekat na změny DNS záznamů, převody domén a další věci.

Tipy na závěr

Rádi vám samozřejmě kdykoliv pomůžeme na podpoře info@vas-hosting.cz