Jak bojujeme proti spamu


U každé e-mailové schránky je v základu zapnutý antispam. Podezřelé e-maily při zachycení označuje na začátku předmětu **SPAM**.

S tímto označením můžete nastavit filtry ve vaší e-mailové aplikaci, aby zprávy okamžitě mazala nebo ukládala do zvláštní složky.

Na našich serverech používáme vlastnoručně upravovaný mail server Postfix s mnoha dalšími doplňky. Ty jsme po letech praxe zkonfigurovali do vysoce efektivního mailového řešení.

Rspamd

U novějších serverů (Debian 12 a více) používáme jako ochranu proti spamu technologii Rspamd. Ta podporuje téměř všechny funkce implementované ve SpamAssassinu a má řadu funkcí, které jí umožňují filtrovat e-maily v průměru 10krát rychleji a kvalitněji než SpamAssassin (spamové e-maily dovoluje i prohlížet a přiřazovat jim pravidla pro kategorizaci do konkrétních složek).

Omezení velikosti příloh

Při posílání e-mailů přes webmail je velikost odesílaných příloh omezená na 10 MB, z desktopové aplikace pak na 30 MB.

Jak funguje antivir

Antivir automaticky kontroluje všechny e-mailové schránky na serveru (lze jej také individuálně vypnout). Pokud vám někdo pošle e-mail, který obsahuje virus, nedoručí se vůbec.

Antivir spolupracuje s databázemi známých virů. Pokud v nich ještě není uvedený nějaký nový virus, může být bohužel doručen i tak. Proto doporučujeme využívat Antivir i přímo na svém zařízení.

Pokud máte zájem o vlastní specifické nastavení, stačí nás kontaktovat. Disponujeme širokou škálou možností.