VPS Centrum 2.46 – Migrace mezi servery a přehlednější administrace


Pouštíme novou verzi VPS Centra, které má implementovaný nástroj na migraci domén mezi servery, které jsou u nás. Dočkáte se přehlednější správy domén, která ušetří v administraci místo, a ještě pár menších drobností.

Nástroj na migrace dat mezi servery

Už pomocí VPS Centra umíme importovat databáze, WordPress nebo e-maily. Chybí pouze možnost migrovat jednotlivé domény mezi servery. To od verze 2.46 už neplatí! Pokud programujete weby na zakázku nebo je často prodáváte, tak migrace na nový server bude zase pohodlnější.

Jak to funguje?

Jednoduše 2 servery mezi sebou propojíte pomocí SSH účtu root. Tím se vytvoří “tunel” mezi servery a můžete si vybrat jaké domény chcete na nový server převést. Můžete si vybrat, jestli chcete pouze web a databáze nebo rovnou i e-maily.

Kompletní návod, jak při migraci mezi VPS Centry postupovat najdete v samostatné nápovědě.

Migrace má i vlastní logy, které zobrazí jednotlivé migrační kroky, které proběhli. Pomůže to s identifikováním problémů či jenom ověření, že všechno proběhlo v pořádku.

Přenesou se data z FTP, databáze nebo e-maily. Co se nepřevádí, tak jsou konfigurace PHP, webserveru nebo aplikace, které jsou na serveru nainstalované. Konfigurační soubory je nutné převést manuálně a aplikace instalovat znovu.

Přehlednější správa domén

S přibývajícími funkcemi je zároveň třeba zachovat přehlednost administrace. Spousty funkcí jsme měli v sekci Nastavení, které teď má nové horní menu.

Rozdělili jsme jej na 3 sekce:

  • Webserver (Let’s Encrypt, nastavení PHP verze, konfigurace pro PHP a webserveru
  • Základní nastavení (poznámky, expirace, dkim, přesměrování domén a přejmenování)
  • Zálohování

Věříme, že to usnadní práci, protože v sekci Nastavení jste už museli scrollovat déle, než bylo potřeba.

Automatická blokace přetěžujících IP adres

Implementovali jsme také automatické blokace přetěžujících IP adres. Stačí si nastavit limit, kolik daná IP adresa může na server poslat požadavků. Pokud jich pošle více, tak VPS Centrum vloží IP adresu do firewallu a zůstane tam do restartu serveru.

Můžete si poslat aktuální statistiku na e-mail, abyste viděli legitimní provoz a podle toho limit nastavili.

Drobné aktualizace

  • Rozšířili jsme naše API. Nyní můžete měnit verze PHP
  • Aktualizovali jsme na novější verzi Sysinfo (stav serveru)

Jako vždy, pokud máte návrh na zlepšení, tak nám jej napište na nástěňku. Děkujeme, že nám pomáháte vylepšovat naše služby.