To nejlepší z #LinuxDays


Jak jistě víte, tento víkend proběhla každoroční konference LinuxDays. Na tento den se těší každý, komu místo srdce tluče tučňák. My jsme tam samozřejmě nemohli chybět a letos dokonce s naší přednáškou o VPS centru, kterou měl přednášet Karel Dytrych, ale bohužel z pracovních důvodu se o víkendu na ČVUT dostavit nemohl. Nakonec se přednášky zhostila nová posila vývojového týmu Jakub Vrchota

Organizace:

Vše šlapalo jak švýcarské hodinky, při prvním vstupu vás nezdržovaly žádné fronty u registrace jen jste si našel svoji jmenovku (když jste chtěl) nalepili jí někam na svoje tělo a mohl jste ihned vyrazit na přednášky, které vždy začínali včas. Přes den jste měl možnost se nakopnout dobrým šálkem kávy nebo něčím malým na zub u partnerských stánku, který tam letos vyrostli jak houby po dešti. Hladem jste taky neumřeli, díky menze jste měl vždy na výběr ze dvou jídel za dobrou cenu. 

Nezachytil jsem žádnou stížnost, ani na Twitteru jsem nic nezahlídnul. To krásně svědčí o tom, jak organizátoři celou akci zvládli perfektně a za to jim patří veliké díky a rozhodně vám doporučujeme navštívit další ročník a podpořit tuhle skvělou akci. 

Přednášky:

Letos byl opravdu pestrý výběr přednášek, a určitě si dokázal vybrat každý a když náhodou ne, tak nebylo nic jednoduššího než si dojít pro kafíčko nebo se podívat po stancích co je v Linuxovém světě nového. V Seznamu přednášek  jste si mohl vybrat témata od IT bezpečnosti, vývoje nebo až po upgrade HW. 

Nebudeme tu samozřejmě rozepisovat obsah přednášek, na to můžeme doporučit navštívit portál Root.cz, kde z těch nejzajímavějších přednášek napsali obsáhlejší report. 

Na stejném portálu najdete i foto reportáž jak ze soboty, tak i z neděle

Naše přednáška – Správa webserveru pro lidi

Začínali jsme tak 10 minut po 12, jelikož kolem katedry zbylo ještě spousty nadšenců z předchozí přednášky „modifikace strojů ThinkPad T430 a X230„, která sklidila velký úspěch. Ještě aby ne, když si koupíte notebook za 10 tisíc a celý si ho předěláte podle svého, a ještě operaci provádíte přímo pod lupou. My jsme zrovna v době této přednášky získávali cenné postřehy na přednášce Icinga 2 (Na steroidech) od Věroše Kaplana a musíme říct, že nám tímto monitorovacím prográmkem dal brouka do hlavy. 🙂

Jakub se přednášky zhostil s velkou grácii i když to byla jeho první a neměl spousty času na prostudování. Do rozjetého vlaku jménem VPS centrum naskočil teprve nedávno, ale na přednášce zaznělo spousty užitečných věcí, o kterých sem ani já nevěděl. Šlo hlavně o faily, který se při vývoji nepovedli a na čem jsme si nejvíc vylámali zuby.  Není to jednoduché v jedné aplikaci propojit domény + hosting + servery a všechno to dostat webového prohlížeče. Ale věřím, že se nám to zatím daří. 🙂

Na příští přednášku určitě plánujeme přidat více složitějších věcí s nějakou názornou ukázkou a příklady. Budeme také velice rádi, pokud nám napíšete, co vás ohledně našeho VPS centra zajímá a rádi byste to na další přednášce viděli. 

To nejlepší z Twitteru na #LinuxDays

Co se nám na přednáškách velice líbilo tak byly 3 velké plochy k promítání. Na prostřední se promítala přednáška a na postranních běžel livestream z Twitteru na hashtagu #LinuxDays. To samozřejmě spousta lidí lákalo pouštět vtipné tweety přímo do éteru a na to nejlepší se teď podíváme.

Ukázka promítacích ploch, přednáška Icinga 2 ( na steroidech)Plochy k promítání. Na livestreamu #LinuxDays byla opravdu sranda

Na fakultě ČVUT se tento víkend objevily opravdu vtipné Wifiny. Za nás vede „FREE“ Wifi

Samozřejmě nemohl chybět ani klasický šprým na Babiše a jeho EET

Nechyběli ani vtípky na aktuální téma 🙂

Přednáška o IPv6 v česku byla spíš smutná podívána. Tweet pod námi to dokonale vystihuje

PS: Polsko je na tom opravdu dobře

Nechyběli ani studenti

Když si nakódujete dashboard, který nebude nic umět tak jen získáte…

Knihy o Linuxu a vývoji se prodávali jak na běžícím páse

Na závěr

Pokud jste měli smůlu jako náš Karel nebo vás skolila před víkendem nemoc anebo dokonce ta „společenská“ v pátek večer resp. v sobotu ráno, tak nemusíte smutnit. Organizátoři již zveřejnily veškeré prezentace ke stažení. Na stejném odkazu se zveřejní i všechna videa ze všech přednášek, které se točily. Takže pokud vám nějaká unikla nebo jste nemohl přijít vůbec tak si je můžete pustit aspoň ze záznamu. Bohužel již bez vtipného doprovodu livestreamu #LinuxDays.

Tímto bychom chtěli poděkovat organizátorům akce, protože uspořádali skvělou konferenci, která byla pro všechny zúčastněné přínosem a všichni jsme si jí užili. Pokud jste neměl možnost letos dorazit tak doporučujeme to na příštím ročníku napravit.

TIP na konec

Pro všechny návštěvníky jsme přichystali i speciální akci pro VPS za 99 Kč / měsíc.