Nový webmail


Webové rozhraní pro vyřizování mailů jsme vnímali spíš jako takové nouzové řešení. Pro každodenní práci všichni používáme svého oblíbeného klienta, ale je moc fajn mít možnost se připojit odkudkoliv k mailu a nemuset nic nastavovat. 

Začaly se nám ale množit dotazy a požadavky na jeho update. Jasně – Nová verze je nasazena pro webhosting a VPS s distribucí Debian Buster a Stretch.

Prozkoumejte novou verzi webmailu a pokud jste zastávali stejný názor jako my, možná ho také zaměníte. Nové prostředí je vizuálně „vyvoněné“ a vhodné i pro běžnou práci. Na adrese mail.vas-hosting.cz naleznete webové rozhraní nového Roundcube.

Nové rozhraní je na první pohled hezčí, ale co přineslo nového z hlediska funkcí?

Responzivita: – Responzivita je slovo, které posledních několik let hýbe webovým dizajnem. Responzivita je lidsky řečeno uzpůsobení webu pro mobily a tablety. – to dnes umí i náš Roundcube.

Napsat zprávu: Roundcube má odteď daleko příjemnější prostředí pro vytváření nových e-mailových zpráv. Vlevo jsou stále vidět přílohy, takže na nějakou zapomenout, je zase o něco těžší. 🙂

Příchozí zprávy: Nové a přehlednější je i okno pro příchozí zprávy.

Pokud se vám rozhraní nelíbí

Co člověk to vkus… Na podpoře jsem dostal dotaz, jestli se webmail nedá přepnout zpátky, že se to uživatelce nelíbí…

Jděte na Nastavení / vlastnosti / uživatelské rozhraní.

Tam najdete tři varianty zobrazení. 

  • Classic je minimalistické řešení, které neodvádí pozornost od obsahu emailů. 

  • Elastic je ten nový krásný dizajn.

  • Lary je starý Roundcube, na který jsme byli zvyklí.