Novinky VPS Centra 2.40 ⬅️


A je to venku! Nová verze našeho VPS Centra (2.40) umí mimo jiné zase o trochu líp pracovat s emaily.

Oprava zranitelnosti Nette

Tím hlavním důvodem proč vyšla nová verze je ochrana zranitelnosti Nette. Je to teprve pár dní, kdy byla objevena jeho první zranitelnost. Ta spočívala v tom, že za určitých okolností bylo možné na některých webech pomocí speciálně sestaveného URL pustit kód (RCE). Na našich VPS jsme to opravili globálním zákazem nette.micro. Kdyby ho ale někdo potřeboval, může nám napsat na podporu a my mu ho vrátíme zpět. Toto opatření se týká pouze Apache.

Možnost zrušit Alias

Alias umí udělat to, že se zobrazuje obsah jiné domény, pomocí jiné adresy. To VPS Centrum umí už dlouho, ale teď jde tato funkce zrušit, aniž by bylo nutné odstraňovat celou doménu.

Děkujeme Danielovi za tip na zlepšení.

Oprava Lets Encrypt

Populární certifikát LE nelze vystavit pro subdomény začínající podtržítkem. VPS Centrum to do této verze nereflektovalo.

Lepší práce s emaily

V dnešní době už je zbytečné dávat limity na mailové schránky v řádech desítek MB.  Odteď začínáme na 250MB a další limit je vždy dvojnásobný.

Podrobnosti nastavení schránky, jde také nově stáhnout pomocí API. A když už jsme v tom byli, tak je jde stejným způsobem i upravovat.

Opravili jsme také upozornění na zaplnění jejich kvót. Mail přijde do schránky majitele i správce serveru pokud se kvótě přiblíží. Děkujeme za nahlášení Radovanovi. Ten nás také přivedl na myšlenku nejviditelnějšího updatu v této verzi. Pokud se schránka blíží nastavené kvótě, tak v přehledu účtu zčervená. Jakou má schránka kvótu nastavenou uvidíte, když najedete myší na hodnotu ve sloupci Data.

 
 

Máte také nápad na novou funkci nebo vylepšení. Napište nám to do nápadů. Budeme moc rádi…