Novinky VPS Centra 2.36


Největší novinkou verze VPS Centru 2.36 je zálohování na Dropbox a automatický reboot serveru při nedostupnosti. Pojďme ale postupně.

API endpoint pro vystavování certifikátů Letsencrypt

Určitě víte, že naše VPS Centrum má propracované API. V nové verzi přibyla možnost pomocí API vystavovat certifikáty Lets Encrypt. Jestli vám něco v našem API chybí, tak se neváhejte ozvat. Rádi to doprogramujeme.

Přejmenování domény bez ztráty dat

Občas se stane, že potřebujete doménu prostě přejmenovat. Ať už je to z důvodu změny domény s pomlčkou či bez nebo z důvodu rebrandingu. V takové situaci bylo doteď nutné začít prostě znova či složitě migrovat. Dnes máme na přejmenování domény tuto skvělou funkci. Ta nejen změní adresář, ale postará se i o databáze a emailové schránky. A to bez jakékoliv ztráty dat.

  

Přejmenování domény najdete v Nastavení domény.

Možnost zálohovat na Dropbox

Pravděpodobně nejlepší novinkou této verze je možnost zálohování souborů a emailů na Dropbox. Časem plánujeme i další cloudové služby, ale Dropbox byl první na řadě. Hlavně protože je nastavení na pár kliknutí (oproti Google Drive / One Drive) a také má Dropbox aktuálně ve free programu 15 GB, což není málo. V placených programech má dokonce 5 TB až neomezený prostor.

Formulář pro zálohování souborů a pošty na FTP mimo Váš Hosting je ve VPS Centru již dlouho. V tomto formuláři jde odteď přepnout zálohování na Dropbox. K propojení služeb je potřeba token. Jeho vygenerování je velice snadné. Stačí se mrknout do článku v naší nápovědě: Jak zálohovat server na Dropbox.

Automatický restart serveru

Operace nad servery, jako je například restart nebo navýšení disku se zadávají ze Zákaznického centra. V detailu serveru lze nyní nastavit, že pokud server nebude dostupný, pošleme na něj příkaz k restartu. Aby tato nová funkce nezpůsobila nějaké potíže při práci na řešení nedostupnosti, pošle se reboot na server maximálně 1x za 6 hodin.

VPS Centrum ještě přívětivější než dřív

VPS Centrum pravidelně rozšiřujeme o nové funkcionality. Zároveň se také snažíme, aby zůstalo přehledné. Proto jsme zlepšili na řadě míst nápovědy, rychlé tipy a chybové hlášky. Odkazy na články v helpu teď najdete na místech, kde je zrovna potřebujete.

Připravujeme do nové verze

Kontrola mail logů: Každý den server zkontroluje mail-log a hledá v něm, zda příchozí server neoznačil zprávu za spam. Pokud se tak stane, dostanete o tom report na email. Vždy je totiž lepší se o takové komplikaci dozvědět dříve, než se dostane IP adresa na spam listy. Vyhnete se tak procesu delistování, které trvá několik dní a spočívá v dohadování se s provozovateli těchto seznamů.

Monitoring zátěže CPU: Pokud bude procesor na stropě svého výkonu, znamená to rapidní zpomalení aplikací. Je dobré o tom vědět a popřípadě zasáhnout dříve, než dojde ke zbytečné ztrátě konverzí.

Líbí se vám naše novinky? Budeme rádi, když nám napíšete nějaký postřeh, či se s námi podělíte o váš názor. Udělat to můžete na nejlépe mailem na info@vas-hosting.cz Pokud vás napadá nová funkce, napište nám o ní prosím sem