Blokace HTTP provozu celých zemích rovnou z VPS Centra


Vítáme novou verzi VPS Centra 2.51 a určitě vás potěší.

Geoblokace HTTP provozu

Pokud máte zkušenosti už z nějakého útoku na váš web, tak víte, že většinou chodí z jedné země. Nejčastější jsou Čína a rusko. Díky nové funkci, se teď můžete přihlásit do VPS Centra a navštívit sekci Správa server > Bezpečnost.

Máte celkem 3 možnosti:

  1. Zakázat přístup z těchto zemí
  2. Povolit přístup pouze z těchto zemí
  3. Povolit přístup odkudkoli (default + slouží k resetu pravidel)

Stačí vybrat požadovanou akci a napsat název země do formuláře a po kliknutí na tlačítko nastavíte daná pravidla.

Teď máme nastavený zákaz provozu ze zemí Číny a ruska kvůli prevenci. Pokud na vás jde útok odjinud je nejlepší možností povolit provoz pouze z Česka a Slovenska, dokud útok neustoupí. Původní zákaz na rusko a Čínu přitom bude pořád platit.

Nyní je na serveru povolen pouze HTTP provoz z Česka a Slovenska. Jakmile útok ustane, země z formuláře odstraníme kliknutím na křížek a znovu klikneme na tlačítko Nastavit Geoblokaci. Pravidla se vrátí do původního stavu, kde je zablokován provoz z Číny a ruska.

Pokud budete chtít resetovat všechny pravidla. Stačí vybrat poslední možnost a povolit přístup odkudkoliv. Změny potvrdíte tlačítkem a server bude přijímat HTTP provoz odkudkoliv.

Flexibilní Quota schránek

Nově v nastavení schránky můžete určit její limit. Dříve byly na výběr jen předvybrané velikosti, ale nově můžete zadat jakoukoliv velikost od 10 MB do 1 TB.

Vypnutí notifikačních e-mailů

Ať už jste root účet nebo máte ve správě doménu ve VPS Centru pod vlastním účtem, tak máte možnost vypnout notifikační e-maily, které dostáváte při přihlášení do VPS Centra z nové IP adresy.

Pro root účet to je v sekci Správa serveru.

Pod nižším uživatelem VPS Centra.

Vylepšené automatické blokace a Whitelist IP adresy

Při automatické blokaci IP adres ze sekce Správa server > Bezpečnost se neblokují IP adresy od společnosti Google, Seznam a Cloudflare. Seznam IP adres se aktualizuje každých 7 dní. Jak IPv4, tak IPv6.

Při whitelistování adres je nyní možné napsat i ve formátu celého rozsahu. Nemusíte jej ani celý dopsat, a formulář za vás již automaticky rozsah doplní.

Když napíšete 10.220.20. > Tak se automaticky změní na rozsah 10.220.20.0/24

Změna editace existujících CRONů

Po editaci již existujícího skriptu zmizí možnost vybrat jiný PHP skript. Je to kvůli zamezení chybovosti. Nyní tedy po editaci cronů uvidíte možnost pouze upravit ve formě libovolného příkazu.

Možnost vybrat PHP skript při vytvoření nového CRONu stále zůstává.

Tak to byly všechny skvělé novinky našeho VPS Centra ve verzi 2.51. Tak snad nová verze všechny potěší a pokud máte jakékoliv nápady, víte kam je napsat. 🙂

Poděkovat můžete i na supportu našemu programátorovi Davidovi. Určitě ho to potěší, stejně jako nás.