Aktualizace VPS Centra 2.55


Vypustili jsme novou aktualizaci s pořadovým číslem 2.55. Přináší rozšířené možnosti nejen během migrací, ale nově umožňuje i klonování! Přidanou hodnotou je samozřejmě vylepšení technologie na pozadí umožňující efektivnější práci se servery.

Pojďme si konkrétněji shrnout, co je nového:

 • Klonování databází a celých subdomén:
  • nově klonování databáze,
  • klonování ftp,
  • klonování webu (např. ze subdomény na doménu).
 • Rozšířené možnosti migrací VPS mezi VPS Centry:
  • nově opakování migrace,
  • vystavení Let’s Encrypt,
  • řazení podle abecedy, kontrola potřebného místa.
 • Opravy pro zálohování na Dropbox.
 • Opravy v nástroji pro migraci WordPressu a na dalších místech.

Efektivní klonování databází a subdomén:

Nová verze VPS Centra nyní podporuje klonování celých databází webů a subdomén (např. z testovací subdomény na ostrou doménu), včetně klonování FTP. Tato funkce zefektivňuje zálohování a duplikaci webových projektů, což se hodí právě během vývoje a jakémkoliv testování.

Postup je jednoduchý. Vyberete si doménu, kterou chcete spravovat.

Poté vyberete konkrétní subdoménu, kterou chcete klonovat a nebo si rovnou vytvoříte novou. A případně rovnou naklonujete i databázi.

Po vytvoření MySQL databáze můžete klonovat i obsah databáze.

Rozšířené možnosti migrací VPS mezi VPS Centry:

V prvním kroku migrace jsme zavedli řazení domén na jeden klik podle abecedy. Což se zdá spíše jako kosmetická úprava, avšak dost přínosná, pokud máte více domén najednou. Dále jsme pro větší přehled a hladký průběh migrace umožnili také kontrolu potřebného místa na disku.

Opakování migrace

Provedli jsme drobné, ale přesto zásadní úpravy u nástroje pro migraci na serveru. Nově přibyla možnost opakování migrace, a to nejen u e-mailů (pokud u více domén potřebujete synchronizovat poštu), ale také opakování celého procesu migrace. Systém automaticky zkusí migraci znovu, pokud dojde k chybě, čímž se samozřejmě zvyšuje šance na úspěšné dokončení.

Vystavení Let’s Encrypt pro úspěšně migrované domény

Verze 2.55 zjednodušuje proces zabezpečení úspěšně migrovaných webů. Na jeden klik si tak můžete vystavit Let’s Encrypt SSL certifikát přímo z místa nástroje migrátoru.

Další drobné změny

Poslední novinkou jsou drobné úpravy v CMS instalátoru WordPressu. Ujít by vám zde neměly novinky u migrace WordPressu. A zároveň opravy pro zálohování na Dropbox.

To je prozatím k novému releasu vše. Pokud byste se chtěli zapojit do dalších vylepšení, připněte nám váš požadavek na naši stránku napádů a uvidíme, co se s tím dá dělat. ? Děkujeme za přízeň a zase příště.