7 nejoblíbenějších článků na našem blogu ⬅️


Nejstarší článek se na našem blogu objevil 18.3.2006. Příspěvek má univerzální obrázek a 10 slov. Informujeme v něm o nasazení PHP 5.0.5. Je neuvěřitelné jak ten čas letí… Od té doby jich přibylo dalších 180. Poslední dobou držíme frekvenci 4 články měsíčně. 

Pojďte se podívat, které články slaví u čtenářů největší úspěch a možná objevíte nový poklad. 🙂

MEGA Článek: Jak zrychlit web + seriál

David Janík 17.4.2019

Zatím náš nejobsáhlejší článek, který celému týmu zabral něco přes 100+ hodin práce. Díky oblibě článku jsme se rozhodli vytvořit originální emailový seriál. Během 5ti týdnů dostanete do schránky tipy a konkrétní kroky, jak zrychlit web, server nebo databáze. Také se naučíte monitorovat a analyzovat svůj web.

V článku i v seriálu najdete mnoho reálných příkladů, tipů a odkazů na další užitečné zdroje, které váš web posunou zase o krok vpřed. Vše zdarma na našem blogu nebo ve vaší e-mailové schránce.

Chci zrychlit web

Návod: Jak na migrace

David Janík 18.2.2019

Migrace webu nebo mailů je vždy náročný proces. Administrátoři se do něj pouští až v okamžiku, kdy opravdu není zbytí. Jak zajistit aby byla migrace bezbolestná a všechno klaplo? Prozkoumejte návod, kde se naučíte převádět webové stránky, WordPress, emaily i databáze pomocí SSH, FTP nebo pomocí aplikací třetích stran.

Chci se naučit migrovat

Proč a jak nainstalovat Nextcloud?

David Janík 31.7.2018

Nextcloud udělá z vašeho serveru soukromé cloudové uložiště. Zdarma tak získáte vlastní Dropbox a ke svým datům budete moct přistupovat odkudkoliv z jakéhokoliv zařízení. Navíc můžete cloudem obohatit i server, který používáte k jinému primárnímu účelu. Nemusíte mít vyhrazený server čistě pro Nextcloud.

Chci mít vlastní cloud

Jak nainstalovat OpenVPN? + Video Návod

David Janík 7.2.2019

VPN je služba, která dokáže zamaskovat vaší pravou IP adresu, kterou přistupujete k internetu. Díky VPN tak získáte šifrovanou komunikaci i na veřejných wi-fi sítích a tím pádem lepší bezpečnost. Hlavně máte všechno na svém vlastním virtuálním serveru, takže k logům máte přístup pouze vy a můžete je kdykoliv smazat. Instalace je opravdu jednoduchá a nezabere vám ani 10 minut.

Chci bezpečné připojení

Webhosting nebo VPS?

David Janík 22.8.2017

Zda pořídit VPS nebo klasický webhosting je častá otázka, kterou na podpoře řešíme. Neexistuje jednoznačná odpověď. Vždy záleží na konkrétním projektu. Jaké používáte technologie? Potřebujete individuální nastavení? Jakou máte návštěvnost?… Je toho prostě dost a přesně na tyhle a další otázky odpovídá článek Webhosting VS Virtuální server.

Potřebuju VPS nebo webhosting?

Apache vs Nginx

David Janík 16.5.2019

Odbornější článek porovnává dva nejpoužívanější webové servery na dnešním internetu. V našem VPS Centru najdete předinstalovaný Apache i Nginx. Na kliknutí webserver změníte a můžete otestovat nové konfigurace a nastavení pro váš projekt. V článku se dozvíte, jaké mají (ne)výhody, na co se používají a jak vlastně fungují.

Chci poznat webservery zblízka

7 výhod proč mít e-mail na vlastní doméně

Karel Dytrych 13.6.2017

Jako poslední zde máme spíš začátečnickou úvahu o cenách a smyslu e-mail hostingu na vlastní doméně. Největším argumentem je větší důvěryhodnost vaší značky nebo firmy a nezávislost na freemailovým poskytovateli. Má také lepší antispam a je bez reklam.

Omrknout 7 výhod vlastního emailu

Jsme rádi, že se vám články líbí a jsou pro vás užitečným zdrojem zajímavých návodů nebo jen tak pro inspiraci. Klidně nám na podporu napište o jaké další články byste měli zájem a uvidíme, jestli projdou obsahovým sítem. 🙂